Naše blogy: ♥CuMelKaaGoldenka
Chceš být SB:♥Tu

Instagram

Pro nás jste MISTŘI!

24. dubna 2013 v 22:19 | goldenka |  Výsledky

Sezóna, kterou si budu pamatovat navždy.

"Jako dvojnásobný otec půjde do finálové série zlínský útočník Jaroslav Balaštík. O víkendu se jeho manželce Adéle podle informací Sportu narodila dcera Karla. Doma už mají čtyřletou Annu."
Motivační video před finále.
Hokejisti letos změnili rituál a místo barvení hlav se ostříhali dohola. Asistent Juraj Jurík se však nabarvil. Připomíná mi párek v rohlíku :DDDD

9.4. PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 0:3
Poprvé naživo uvidím finále. Když jsme hráli finále naposledy, byla jsem ještě moc malá. Lístky jsem si šla koupit v pohodě po škole. Dostala jsem, kolik jsem chtěla. Jenže až později jsem si uvědomila, jaké jsem měla štěstí. Měla jsem jedny z posledním lístků. Pokladní mi dala tři různé barvy vstupenek - opravdu jen zbytky. Úvodní buly vhazoval můj oblíbený hráč Míra Blaťák. Jeden z hráčů, kvůli kterému jsem si jako malá zamilovala hokej.
Vyšli jsme střelecky naprázdno a aby toho nebylo málo, další hráč zraněný. Plzeňský hráč naprosto nesmyslně šel napadat do offsidu a sestřelil přitom nešťastně Okála. Odneslo to koleno. Plzeň jako by hrála náš beton a my marně dobývali.


10.4. PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 3:2sn
I přes prohru jsem se na druhý zápas nemohla dočkat. Nervy sice pracovaly, ale finále je prostě finále. Plzeň šla už ve 4.minutě do vedení. Za deset minut jsme však odpověděli. Tak jak Očko zakončil semifinálovou sérii, tak začal finálovou zase gólem. Po nádherné přihrávce od Lešky skóroval. Plzeň šla do vedení zase ve druhé třetině. Před přestávkou jsme zase stihli odpovědět. A kdo akci nevymyslel - Petr Leška. Plzeň rozehrávala ale chytrost a drzost Lešouna nezná meze ( proto taky můj nejoblíbenější hokejista). Leška prostě zůstal stát za plzeňskou bránou a plzeňák mu chybně nahrál. Leška pak jen nabídl Balaštíkovi puk a ten obehrál Mazance.
Třetí třetinu jsem se klepala jak ratlík. Každý gól mohl rozhodnout. Nakonec zápas dospěl až na nájezdy. V těch si věříme, vždyť Sedlo v playoff chytl všechny nájezdy! Na plzeňské nájezdy pískot, na naše ovace. Přesto po pěti nájezdech se nic nedělo. Poslední ve třetí sérii jel Petr Leška. Hrdina zápasu už předem. Najednou si lidé začali stoupat a povzbuzovat ho. To jsem ještě nezažila, aby lidé ze sezení začli takhle povzbuzovat.
Rozhodující nájezd Petra Lešky.

13.4. HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 0:3
Už před finále se šířilo, že by se venkovní zápasy mohly vysílat na velkoplošné obrazovce na náměstí. K mé radosti se to potvrdilo. Třetí zápas finále jsem šla sledovat na naše zlínské náměstí. Lidí jsem čekala více, ale stěžovat si nemůžu. V první třetině se přehnal déšť, ale šťastný déšť. Před zápasem v televizi ukazovali všechny možné osobnosti co "fandí" Plzni. Už ve Zlíně byla tenistka Šafářová, do Plzně dorazila i s Andreou Hlaváčkovou. Dále pak Martina Sáblíková s trenérem (určitě si vystáli řadu na lístky!), autor večerníčku o medvědech a další. Nejvíce mě pobavil proslov Karla Gotta v plzeňském dresu, který se loni radoval z titulu v pardubickém dresu. Trapárna. Raději su ráda, že nám nikdo takový "nefandí".
Docela směšné jakou nudli pro hosty mají v Plzni.
Posléze jsem zjistila, že na té obrazovce není nic vidět. Puk hledej marně, časomíra ukazuje černý flek a jména hráčů nerozluštíš. Naštěstí atmosféra ušla, takže mě i zápas bavil. Hokej bez puku je prostě vtipný. Orientovat se podle pohybu hráčů a hlasu komentátoru je jak jiný sport :D Gól jsme řvali až když komentátor řekl, že je to gól a to mi ještě přišlo, že řvu jako první. Ve 14.minutě otevřel skóre Martin Hamrlík o dvě minuty pozděj propálil Mazance Milan Kostourek. Naše posila v playoff se vyplatila, Milan hraje skvěle a je strašný sympaťák.
Většina lidí na náměstí ani nevěděla, jak se Kostourek jmenuje :DD
Ve druhé třetině se rozjel Petr Holík, gól však nedal, ale puk dorazil Filip Čech. Šance Plzně pochytal Kuba Sedláček a tak jak jsme prohráli první zápas, jsme si ho stejně vzali zpátky. Střelec prvního gólu Martin Hamrlík oznámil, že po sezóně končí s kariérou. Celou sezónu jsem nadávala, jak je Larry pomalý, ale teď je mi smutno, Larry prostě ke Zlínu patří.
"Přemlouvají vás kluci hodně?"

"Ne, už to vzdali. Když jsem to oznámil, každý mi říkal, že kecám a že je to největší podvod v historii. Ale dokonce už i Zámek už to vzdal."

14.4. HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 5:2
Dnes jsem na náměstí nešla, jelikož se hrálo až večer za tmy a nějak jsem tušila, že to dneska nedopadne. Dali jsme sice první gól z hokejky Tomáše Linharta, ale pak už vládla Plzeň. Za stavu 3:1 ještě snížil Petr Holík z trestného střílení, ale Plzeň si zápas uhlídala. Už před finále jsem si myslela, že série bude dlouhá a vyrovnaná.

17.4. PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 1:2
Takové problémy se vstupenkama jsem nezažila! Předprodej měl začít ve 14 hodin. Dojdu tam a 13:58 vyprodáno. Neskutečné. Už se mi ani o tom nechce psát jak jsem byla naštvaná. Do prodeje šli jen lístky na stání. Prostě partneři, sponzoři, kamarádi najednou chcou jít na hokej. Naštěstí já jsem dobrá a umím si lístky taky sehnat.
Hrálo se o mečbol. Zápas byl opatrný a vyrovnaný. První se trefil Köhler v sedmé minutě. Plzeňští ve druhé třetině vyrovnali. Ve třetí třetině Ondra Veselý posunul branku a za úmysl šel na trestnou. Sám říkal, že to úmysl nebyl, ale nevím. Indiáni přesilovku využili a to rozhodlo zápas.
Zlínští byli po zápase docela zklamaní. Zámorský dokonce prohlásil o rozhodčích, že jsou šašci. Dostal za to pokutu deset tisíc. Když se ale rozhodčí spletou dostanou jen tisícovku. Směšné. Na konci zápasu plzenští fans zapálili pyrotechniku, mezitím zkolabovala nějaká paní v hledišti, takže se chvíli nehrálo. Příště bych je ani nepustila na stadion za takové chování.
Tak a teď za stavu 2:3 je to na ševcích!
LARRY: ...ale bylo by fajn zamávat lidem a vyházet výstroj, vysvléknout se a rozházet fanouškům i ribano.
Můžete je hodit i fanouškům, kteří dorazí do Plzně?

Tam je kotel kdesi pod střechou. Hoď tam brusli, vole. :DDDD
19.4. HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 2:5
I přes špatnou obrazovku jsem se zase rozhodla zápas sledovat na náměstí. Sice se blížil déšť, ale ten přece minule přinesl štěstí. První třetinu jsme prohráli 1:0. Plzenští už před zápasem oslavovali titul, ale to se velice spletli. Hned na začátku druhé třetiny jsme se ještě ani nevzpamatovali a už jsme vedli. Ondráček a Köhler dali tak rychlé góly, že jsem tomu sama nevěřila. Ve třetí třetině navíc přidal svůj druhý gól v playoff Milan Kostourek. Domácí pak netrefili prázdnou bránu. Tři minuty před koncem se jim to nakonec podařilo, ale v té samé minutě odpověděl Holík, když v samostatném úniku dal gól úplně stejný jako minule v Plzni z trestného střílení. Do prázdné už jen korigoval Radim Tesařík.
Na náměstí byla obrovská euforie, komentátora ČT Josefa Kvasničku fanoušci tak obklíčili, že ani snad nebyl slyšet v televizi. Rozhodne tedy 7.zápas tak jak jsem si myslela a navíc začně boj o 1500 lístků, které dají do prodeje (zbytek už samozřejmě mají sponzoři). Po zápase se zase předvedli plzeňští fanoušci. Kostourek dostal od jednoho pěstí, Leška si zase stěžoval, že na naše sprostě pokřikovali, místo aby fandili. A to prej ještě čekali na zlínské fanoušky, aby je zmlátili..
Radost! Jen oslavenec dnešních jmenin, trenér Rosťa Vlach, se nesměje.

21.4. PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 3:4p
Boj o lístky začal už den předem. 500 lístků se mělo prodávat před internet na pobočkách tisportu. Jenomže za minutu byly lístky pryč a nikdo nic neměl. Prostě jedna pobočka vykoupila všechny a jeden člověk to pak prodával. Tak se u nás kšeftuje a pak že 2/3 lístků jdou normálním lidem, to ať si vedení vykládá někomu jinému. Tak jsem musela stát řadu na lístky. Někteří dokonce spali před staďákem :D Já teda zaspala a vstala až v 5 a už 5:26 byla v trolejbuse (rekord, kdyby to tak šlo aj do školy :D). 5:40 už jsem stála řadu. Mělo se začít prodávat v 10h, ale bylo jasné, že zase začnou dříve. Když jsem došla psalo se na ruku pořadí, aby se nepředbíhalo. Byla jsem označkovaná číslem 167. Do prodeje šlo totiž 1000 lístků a počet byl omezen na 4 pro jednoho. To vycházelo na 250 lidí.
Když si tak stojíte v 6 hodin ráno řadu na lístky a borec před váma si začne vařit těstoviny s rajčatovou omáčkou :DD
Všude kam se podíváš, kolem sebe ševce máš! Fandilo se už od rána, lidé v okolí museli mít radost :D Vlna byla taky dobrá!
Po získání lístků jsme se šli rovnou podívat na rozbruslení našich :D Totiž jak jsme stáli řadu, tak hokejisti chodili postupně na stadion. Především plzeňští, protože chodili pešky z hotelu. Taky bylo směšné, když si spletli naše hráče a řvali špatné jména. Nebo když se trenéři indiánů nemohli dostat na stadion a řvali sme ať je nepouští. Prostě už od rána nálada na hokej. Na rozbruslení byla sranda. Naši měli dobrou náladu. Hodně proměňovali nájezdy, škoda že se dneska nepojedou. Nad startem Filipa Čecha visel otazník, ale Tesil na tréninku vykřikoval, že musí hrát, jak proměňoval. Holík s Kostourkem se zas předháněli kdo dá víc a hezčí góly.
Tento zápas byl asi nejlepší, co jsem kdy naživo viděla. Vždycky dala Plzeň gól a my odpověděli. Nervy pracovaly, ale přitom jsem si užívala poslední zápas sezóny. Nejprve Balaštík, potom Ondráček a nakonec největší zážitek gól Filipa Čecha.
Největší zážitek. Druhý Rachna Kachna. Vhazuje se 14 sekund před koncem a stadion tiše doufá, vyhráváme vhazování a dál už jen řev a radost!
A jak v tomto okamžiku vypadalo náměstí.
Euforii jsme si přenesli aj do prvního prodloužení, kde jsme měli několik neskutečných šancí. Největší asi Zdeňa Okál, když netrefil poloprázdnou bránu, ale dát vítězný gól po čtvrtfinále, semifinále i ve finále? To už asi nebylo možné. Zdeňa byl Českou televizí zvolen Nováčkem roku 2012/13 a myslím si že si to velice zasloužil.
"Kam dáte stříbrnou medaili?"
"Dám ji do ruky mé krásné těhotné přítelkyni. V červenci čekáme hokejistu. Svatbu zatím nechystámě, to je otevřené," prozradil šťastnou novinu, že se svou partnerkou Gábinou čekají další hokejovou generaci Okálů.

Jen bych řekla, že tato zpráva mě velice překvapila, protože Očkovi je teprve 22. Ale jinak jim to strašně přeju další malinký hokejista bude super! Abych se vrátila k zápasu, hrálo se už druhé prodloužení a já už pomalu umírala. Nejenže jsem byla už asi 18 hodin vzhůru a stála 9 hodin na jednom místě, šance se najednou přehupovali na jednu a druhou stranu a nervila jsem jak na jedné tak na druhé straně. Zápas ukončil v 96 minutě Martin Straka. Docela symbolické. Ale pro nás velká rána.
Po zápase jsme sledovali radost indiánů a smutek ševců. Stoupli jsme si hned za plexisklo. Slzy mi rozmazaly kousek žlutomodrých čárek na obličeji. Čája si ani nedal stříbrnou medaili na krk. Chápu jeho zklamání po čtvrtém stříbru.
Nejvíce se při této smutné části ozývalo: PRO NÁS JSTE MISTŘI! A opravdu, jeden gól nás dělil od titulu.

Rozdali se poháry, medaile. Fotilo se. Martin Hamrlík udělal rozlučku, rozházel rukavice do hlediště. Ševci objeli kolečko kolem stadionu a pak se nám ještě poklonili.
Hokejový maraton skončil. My šli ještě před kabiny na chvíli, kde jsme bohužel slyšeli jen oslavy plzeňáků.

24 odchovanců, 14 hráčů do 22 let, s nízkým rozpočetem, s vlekou marodkou, všemi podcěňováni, všemi znehodnocováni, neustále masírování médii, s velkým srdcem, týmovým duchem, touhou, láskou... TOHLE JE TÝM PSG ZLÍN!! ♥

Vicemistři - VÍC NEŽ MISTŘI!!!!
Na závěr musím dodat, že celá sezóna byla naprosto úžasná, až na poslední gól. Příští rok snad bude už do správné brány.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 cumelkaa cumelkaa | Web | 23. května 2013 v 19:47 | Reagovat

Příští rok to vyhrajem!! ;) =D

2 hczlin hczlin | Web | 23. května 2013 v 20:01 | Reagovat

[1]: tak určitěěě ;)

3 MarcoO MarcoO | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:16 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama