Chceš být SB:♥Tu

Instagram

Jsme ve finále!

6. dubna 2013 v 0:09 | goldenka |  Výsledky
Je to tam!! Po osmi letech jsme postoupili nejen do semifinále, ale dokonce do finále! Semifinálový souboj s Třincem byl vyrovnaný, přesto jsme v sérii zvítězili 4:2, když Třinec doma ani jednou nevyhrál.

26.3. PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:1
Hned na začátek zápasu předvedli fanklubáci skvělé choreo. Na jednu část namalovali znak Třince přeškrtnutý černýma čárama jako terč, na druhou část namalovali ptáčka Angry Bird. Poté ptáčka vystřelili a nad hlavami "letěl" až narazil do terče, který byl zničen.
Poprvé jsme šli do vedení při přesilovce se trefil Köhler, ale nebyl to tak úplně typický přesilovkový gól. Třinec těsně před koncem první třetiny vyrovnal. Gól zápasu však přišel v půli zápasu. Leškova finta fň rozhodla zápas. Jeho typické otočky za brankou, které už pár let nepředváděl, zase zkusil a vyšlo to. Video zde* kdo neviděl. Ve třetí třetině se do obrovské šance dostal Balaštík, ale ten prostě letos v playoff bránu netrefuje :/ Naštěstí z druhé vlny dal pojistný gól Hamrlík.
Lešoun byl, je a bude vždy můj nejoblíbenější hráč.

27.3. PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2:6
Totální kolaps přišel v první třetině, kdy jsme obdrželi 4 branky. Nejdříve Růžička v přesilovce, za 4 minuty si dal vlastňák Zámorský a o dvě minuty později přišli dvě slepené branky, načež ta poslední byla chyba rozhozeného Sedláčka. Ve druhé třetině jsme se snažili ještě vývoj zvrátit, ale co jsme mohli dělat proti tomu jak nás rozhodčí vylučovali. To bylo až neskutečné a ze záznamu jsem poté v klidu zjistila, že první dva fauly teda fauly nebyly. Nato jsme obdrželi další branku a Sedláčka střídal Tomáš Štůrala. Béďa Köhler snižoval na 1:5, ale naše snaha už nestačila na zvrat.
Na začátku třetí třetiny snížil na 2:5 Tomáš Fořt, ale co to bylo platné, dostali jsme další gól. V playoff se stává, že se jeden zápas nepovede. Nejhorší na tom však je, že se zranil Tonda Honejsek a má po sezóně. Kluk, co si mohl zahrát na MS, měl parádní formu. Bohužel vykloubené rameno muselo na operaci. Dále se zranil druhý z Hoho dua Petr Holík.

30.3. HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 3:4sn
Po vypadnutí velmi produktivní mladé dvojice se čekalo, kdo je nahradí. Ujal se toho Filip Čech. Vstřelil první gól zápasu. Ve druhé třetině se k němu přidal Čajánek, ale Třinec snížil na 1:2. Ve třetí třetině se trefil Leška a vypadalo to, že zápas dotáhnem dokonce. Jenže po gólech Klimenty a Peterka vyrovnali. Myslela jsem, že odejdu s nervama a to horší zápasy na nervy měli ještě přijít. Došlo až na nájezdy, kde první nájezd proměnil kdo jiný než Filip Čech (kterého jsem na nájezd viděla snad poprvé v životě) a Sedlo pochytal všechny třinecké střelce.
Patrik Urbanec ve zlínském kotli :D Myslím, že stejně by nikdo nepoznal, že je to hokejista. Prvně jsem si myslela, že nehraje, protože vychází až jako 9 bek. Prej je však zraněný.
Ále hoši co to sledujete?? Snad hokej sledovat ne? :DD

31.3. HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 1:2sn
Dalo by se to nazvat zápas videorozhodčího. Musel potvrzovat všechny tři branky. První jsme dostali v oslabení, ale ve stejné minutě odpověděl Ondráček. Jeho střela byla tak prudká, že si půlka stadionu ani nevšimla, že to byl gól. Došlo zase na nájezdy a jediný, kdo proměnil, byl Leška. Byl to sporný gól, ale rozhodčí nakonec uznali. Video zde* kdo jste neviděl.
Čajda se raději na střídačce otočil a nedíval se. Moje nervy taky hodně dostaly. Sedláčka musím pochválit, vychytal tři tutovky Třince do lapačky.
Vedli jsme tak v sérii 3:1 a mečbol stačilo doma proměnit. Ve dnech volna se v novinách a na internetu roznesla diskuze na téma Polanský, co prohlásil o našem stylu hry. Prej hrajem debilní hokej. Bylo toho spoustu pro i proti němu, ale už to nechci moc rozebírat. Já myslím, že se soupeři nemusíme přizpůsobovat. Jeho smůla, že jim nesedí náš styl hry.
Polanský po prohraném zápase. Čajda po prohraném zápase.
2.4. PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 1:6
Vedli jsme po gólu Marka Melenovského. Další hráč, co nahradil mladé zraněné. Třinec však záhy odpověděl. Zlom v zápase nastal, když těsně před koncem první třetiny neuznali Čajdovi gól. Kvůli posunuté bráně. Prej neúmyslně, podle zkoumání expertů ČT, to bylo loktem úmyslně.
Druhá třetina byla jako z hrozného snu. Třinec nám nasázel 5 branek. Ale hlavně v přesilovkách. Hráli jsme 2x 5na3 po sobě a Třinci tam spadlo snad všechno. Sedláček po pátem gólu opustil bránu, přesto Štůrala ještě jeden gól dostal. Přitom ho však třinecký podrazil hokejkou, ale rozhodčí nic. 3x jsme hráli v 6, proto ty tresty. Měli by se hoši naučit počítat.
Třetí třetina byla spíš o konfliktech a naši do toho šli po hlavě naprosto zbytečně za rozhodnutého stavu. Akorát máme dalšího zraněného Linharta. Na led se dostala čtvrtá lajna, která si dokonce zahrála přesilovku! Fořt, Šlahař a nováček Pavel Sedláček (co dostal 27 po Honejskovi - chudák hned ho odepsali :D). Pavel Sedlo hrál skvěle, myslím tedy doufám, že z něj bude taky hvězda jako z Honejska nebo Holíka.
V kabině.

4.4. HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 3:4
Nějak jsem cítila v kostech, že to dneska rozhodnem! Zápas to byl asi nejvíc o nervy. Myslela jsem, že už někoho zmlátím, jak se u nás doma nervilo :D V týmu jsme přivítali nového muže - Milana Kostourka z prvoligového Brodu, který nám šel pomoct do útoku. Hrál dobře, bojoval a po zranění Melenovského si zahrál hodně. Dostal dres 23 po Šenkeříkovi, který je nyní ve Slavii. Hned po 25 sekundách hry dává Lešoun gól! Neskutečný začátek a náš nejrychlejší gól sezóny. Poté se hra vyrovnala, ale následoval zase trest za příliš hráčů a Zámorský nešťastně vyhodil puk ven. Nehráli jsme 5na3 ale dokonce 5na2. Čajánek totiž ztratil hůl a jen díky Sedláčkovi jsme se ubránili.
Jarda se radoval, jak malej Jarda z letošního prvního gólu v playoff.
Několikrát za zápas jsme se bavili, kdy se konečně probudí Jarda Balaštík. Já říkala, že stačí, až dá gól a pak už to pojede ;) A co se nestalo ve druhé třetině Jarda vymetl růžek. Třinec gólem Bonka snížil na 1:2. Ve třetí třetině se do stejného místa trefil podruhé Balaštík (jako bych to neříkala). A o minutu později se trefil Očko, když svojí bojovností dorazil puk za Hamerlíka. Ten šel střídat a nahradil ho Hrubec. Vedli jsme 1:4 a všichni mysleli, že pohoda, 10 minut do konce jsme tam. Ale hokej je nevyzpitatelná hra. Nakonec se ukázalo, že ten Očkův gól byl vítězný a postupový stejně jako proti Vítkovicím. Jako jestli se nestane Očko nováčkem roku, tak si to s někým vyřídím :D
Čajda se snaží chytit radujícího se Očka :DD
V 55.minutě se zkoumalo video a rozhodčí uznali gól Třinci, který byl tak sporný, že ani ČT do druhého dne nevyzkoumala pravdu. Tak nechápu jako ho mohli uznat. Gól se totiž nad bránou odrazil od rukavice jen se neví, jestli od zlínské nebo třinecké. Třinec tak stahoval a dokonce snížil na 3:4 a zápas byl zase nervní. Vhazovalo se 3,7 vteřiny před koncem v našem obraném pásmu. Na vhazování Leška. Za ním "fotbalová" žlutá zeď. Čajda na střídačce sedí otočený a nedívá se. Lešoun bojuje o puk, nakonec ho zalehává a je to tam!!
Postupujem do finále!

Ve finále si zahrajem proti Plzni, která porazila Slavii 4:2 v sérii. My si teda více přáli Slavii, ale jak jsem slyšela, Plzeňáci zase více chtěli Třinec, takže jsme na tom stejně.