Chceš být SB:♥Tu

Instagram

Po 8 letech v semifinále

22. března 2013 v 21:11 | goldenka |  Výsledky
Tak ve zkratce bych chtěla popsat všechny čtvrtfinálové zápasy, které vedly až k postupu do semifinále. Naposledy jsme postoupili před 8 lety. Před prvním čtvrtfinálovým zápasem jsme měli možnost vyfotit se s Prezidentským pohárem a ledovou sochou sponzora Radegasta.
Nesahat!!
10.3. PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:1
Oficiálně přišlo 6663 diváků, kapacita je 7000. Opravdu však netuším, kam chtěli ten zbytek narvat, když bylo plno. Úvodní buly vhodil Miroslav Okál - kapitán mistrů 2004. Zápas byl vyrovnaný, tak jako všechny v playoff. Už v prvním zápase se vítkovičtí pouštěli do mladého Okála a divím se, že to přežil bez zranění. Právě jednu z následných přesilovek využil Linhart. Druhý gól přidal v úniku Holík. Vítkovice na začátku třetí třetiny snížily, ale my máme DUO HOHO (tak je nazvali v České televizi), tedy Honejsek s Holíkem ujeli a dali gól. Radost z vítěství na mě byla vidět i druhý den ve škole, když mi nezmizel úsměv z tváře (a to prosím máme na 7 ráno + dalších 8 vyuč. hodin).
Žádné žluté barvy. Letos se jde na to jinak. Do hola. Jako trestanci.
Slavnostní buly s Mirou Okálem.

11.3. PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:1
Zápas se vysílal v televizi a byl v neobvyklý den (pondělí), takže se čekala menší účast. Bez dvou rovných pět tisíc. Hned na začátku špatná zpráva. Včera se zranil náš nejlepší obránce Zámorský a dokonce se spekulovalo o operaci ramene. Na konci zápasu se pro změnu zranil Pavel Kubiš a toho operace kolene neminula. První gól dali hosté v 6.minutě v oslabení. Jak po zápase prokázaly záběry ČT, byl to půlmetrový ofsajd, takže jsem vlastně vyhráli 2:0 :D
Pak však zase zařádilo Hoho duo. Nejprve Honejsek proměnil nahrávku od Čajánka a ve třetí třetině v úniku Holík nahrával zpátky Honejskovi do prázdné. Zápas byl hodně o nervy. První třetinu jsem prohrávali, druhou sice vyrovnali a třetí vedli ale strachovala jsem se do poslední sekundy. S vedením v sérii 2:0 se mi opravdu dobře usínalo.

14.3. HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 4:3
Jakože to si ze mě děláte srandu? Úplná pohoda vedem 3:0 po hattricku Ondry Veselého a 3 asistencích Čajdy. Jenže hoši třetí třetina se taky hraje. Vítkovice ve třetí třetině srovnaly a navíc 2 minuty před koncem jsme šli do tří po úmyslném posunutí branky od Čajánka. Vítkovice využili. Nevím co k takovému selhání říct, ale vzhledem k dalšímu zápasu asi poučit se bylo málo.
Marodi v hledišti - zleva Melenovský, Zámorský, Matějíček.

15.3. HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 5:4p
Zápas plný zvratů, jinak to nejde nazvat. Nepoučili jsem se a ztratili jsme vedení 2:0 po gólech Okála a Honejska. Vítkovice otočili na 3:2. Leška ve třetí třetině vyrovnal v oslabení a po Čajánkově další nahrávce Ondra Veselý skóroval na 4:3 pro nás. Jenže Vítkovice se nevzdaly a v posledních vteřinách vyrovnali. Nešťastným gólem odraženým od vlastních hráčů pro nás skončilo prodloužení. Stav 2:2 v sérii se vracel domů, ikdyž jsme alespoň jednu výhru venku mohli urvat. Rozhodující zápas série a vlastně sezóny se blížil.
Ani proslov kapitána Čajánka nepomohl. A jsem moc ráda, že máme právě takového kapitána, co neskutečně na ledě bojuje.

17.3. PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 4:0
Konečně se ukázalo, kdo je na tom lépe :D Hned jedno překvapení bylo při rozbruslení. Na ledě byli marodi Zámorský i Melenovský. Zápas rozhodli tři veteráni. Ve druhé třetině během jednoho střídaní dal obránce! Radim Tesařík v rozmezí 23 vteřin dva góly. Ještě jsem ani nestačila vrátit šálu na původní místo a zas to byla branka. Dalším veteránem s gólem se stal Martin Hamrlík a protože vedení o tři góly ztratit umíme, ještě jsme ve druhé třetině stihli další gól po krásné nahrávce Zámorského se poprvé gólově prosadil Čajánek. Balaštíkovi se v playoff vůbec nedaří, minule nehrál třetí třetinu, dnes pouze třetí, když odpočíval Čajda na střídačce. Ve třetí třetině jsem ještě chvíli pochybovala, že 12 minut dokonce je brzo dělat mexickou vlnu, ale divákům se to jaksi zalíbilo a Sedlo v bráně pochytal zbytek šancí Vítkovic. Mečbol je tam!

19.3. HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 0:1
Jakože divím se, že mi nějaké vlasy zbyly na hlavě neboť nervozitou jsem si jich velkou část vytrhala. Vítkovice na nás celý zápas tlačily, my jen bránili, ale ke štěstí nám to stačilo. Sedlova druhá nula taky stojí za zmínku. Když nebudu rozebírat vítkovické šance, největší měl asi Lešoun, který při samostatném úniku trefil obě tyče. Zkoumalo se video ale bylo jasné, že se puk nemohl dostat za čáru. Fyzik Holík prý vymýšlel jesi se nějak nemohl stočit do brány. Regulérní gól se nakonec taky musel zkoumat na videu. Vypadalo to, jako normální střela, dokonce jsem myslela, že brankář Očkovu střelu chytil, ale jak se nakonec ukázalo, puk mu vypadl a doklouzal za čáru než ho obránce odstřelil.
Postupová branka Okála.
Poslední dramatické minuty a vteřiny odnesly hlavně moje vlasy, ale konečně po 8 letech jsme v semifinále!! V sérii jsme porazili Vítkovice 4:2.
Alespoň na střídačku se vrátil dlouhodobě zraněný Matějíček.
Pan Jurík soutěžil s Matějem↑ o nejlepší ksicht? :D
Radost z postupu!
Sedlovi pogratuloval k druhé nule i zraněný brankář Luboš Horčička
Oslavy v kabině.
zdroj fotek: hokej.zlin.cz a mnohem více fotek tam ←
Semifinále s Třincem
První dva domácí zápasy budou v úterý a ve středu. Zase se jede směr Slezsko v sobotu a neděli. Držte nám palce a sledujte na ČT Sport. Ve středu to bude 1000. Buly hokej živě. Lituju úplně šíleně a nadávám si, že nemám permicu, protože zase zdražili lístky (100→140→180Kč). Na sezení dokonce za 350kč. To už i na sezení na Slavii to mají levnější než u nás na stání! Ale co, pro hokej a naše žluté šikulky peníze musím obětovat.