Zámora v repre, boj o Prezidentský pohár, mladíci válí.

25. února 2013 v 15:19 | goldenka |  Petr Zámorský
EHT - Oddset Hockey Games 7. - 10.2. 2013
Česko - Švédsko 2:0
Už to byl zase ten bojovný tým, bez hvězd z NHL, ale tvořený kluky, kteří o místo v nároďáku bojují, protože nikdo ho nemá jisté. Velice se mi líbila čtvrtá řada Tomáš a Ivan Rachůnkovi s Tomášem Hertlem.
Česko - Finsko 0:3
Druhá třetina byla naprosto katastrofální, když jsme se zbytečně nechali vylučovat a hráli tak dlouho oslabeni. Zápas nezačal šťastně pro našeho zlínského Petra Zámorského, který hned při svém první střídáním si dal nešťastný vlastní gól. Slabší jedinci by se z toho sesypali, ale Zámora ještě v zápase ukázal, že jeho nominace byla zasloužená. Opravdu se mi líbilo, jak hrál. Nejvíc jsem byla pyšná, když slyšíte od Záruby jak chválí vašeho hráče!
Česko - Rusko 2:1
Peťa Zámorský zase hrál, už né ve druhé obrané lajně, jak zápas předtím, ale taky si zahrál. Rusům jsme dovolili jen málo šancí si vystřelit na Kubu Kováře, který chytal místo Alexe Saláka.

13.2. PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:1p
Před repre přestávkou se nám zranil brankář Luboš Horčička a celý únor bude léčit koleno. Všichni doufáme, že stihne playoff.. dvojky budou dělat Kubovi Sedláčkovi Libor Kašík z Olomouce, Tomáš Štůrala ze Šumperku a Kevin Rozum ze zlínské juniorky. Protože zápas se hrál v nezvyklý den, středa je hrací den I.ligy, musel být na střídačce jako náhradník mladík Kevin.
Na zápas jsem nešla, protože si šetřím na playoff. Na Spartu vždy chodí hodně lidí, takže to muselo být super, ikdyž první gól padl až deset minut před koncem zápasu a navíc do naší brány. Naštěstí po pár minutách se trefil Balaštík a v prodloužení rozhodl mladík Tonda Honejsek.
Velmi zajímavá fotka ukazující, že i v Extralize můžou mladíci rozhodovat zápasy. Na fotce střelec rohodujícího gólu Honejsek, dále pak Holík, Zámorský a Urbanec. Věk 19-21 ...neskutečné ;)

15.2. Rytíři Kladno - PSG Zlín 5:2
Jarda Jágr dnes slaví 41 narozeniny, tak mu asi ševci chtěli udělat radost :D Jinak nevím :D Ze zápasu jsem bohužel nic neviděla, protože jsem měla závody. Pustila jsem si aspoň reportáž ze zápasu od České televize. Asi jsme si nezasloužili výhru za takový výkon. Mohli jsme si jasně pojistit playoff, ale nepovedlo se. Ale snad ještě poslední zápasy základní části vyhrajeme.

17.2. PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2
Touto výhrou jsme si konečně zajistili přímý postupu do playoff. Když jsme šlapala ten náš kopec na stadion, hrnulo se jaksi nezvykle moc lidí. Naštěstí to všechno šlo na sezení a na stání bylo prostoru dost. Zápas totiž začínal nezvykle odpoledne, byl určen hlavně pro rodiny. Přišlo 5000 diváků, což je hodně nadprůměr letos. První třetinu jsme neskutečně drtili Třinec. Na naši bránu vystřelili poprvé až tak v 15.minutě. Z obrovského tlaku jsme však dali jen dvě branky. První nádherná Očkova, kdy stál sám před brankářem, druhou dal Honejsek. Sedláček se asi v bráně hodně nudil a nejmíň 10x vyjel až k modré čáře pro puk, aby rozehrál. Jednou ho asi zabiju za to vyjíždění, protože to bylo nebezpečné a já mám jedny nervy. Opravdu zvláštní první třetina.
Na začátku druhé třetiny snížil Martin Růžička a rekord byl na světě. I asistenci si připsal po dalším gólu Třince, ale co jim to bylo platné. Rekord je sice rekord, ale když prohrajete, nemáte moc radosti. Po zápase jsme si šli alespoň pro podpis za Růžičkou, ale samozřejmě, že šel až poslední...to nám udělal naschvál beztak.

22.2. HC Moutfield - PSG Zlín 2:4
Další výhrou jsme si pojistili první čtyřku a tedy start playoff doma. Zápas byl celkem vyrovnaný. První trefu v extralize zaznamenal Jakub Šlahař. Okál dal zase gól a do prázné při powerplay soupeře výhru pojistil Holík. V zápase nám asi pomohlo to, že brankář jihočechů Kovář má disciplinární trest a nemohl nastoupit.

24.2. HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 4:5
Den před zápasem jsme trénovali v Plzni. Souboj vysílala ČT Sport a Plzeň prý hodně chce vyhrát Prezidenstký pohár. Zlín naopak vůbec nechce, protože se bojí jeho pověry. Ale co se nestalo, ještě ho získat můžem. A nakonec i o něj zabojujem.
Hádanka - kdo je ten otočený prdelou (teda zády) na fotce?? Prostě na to nemůžem dojít..
Olda Horák, za ním Patrik Urbanec. Neskutečné jak mladé hráče máme v sestavě.
První gól dala Plzeň, takový škaredý z tlaku před bránou. Poté zapoměli na internetovém vysílání vypnout mikrofony a komentátorka byla hodně sprostá :DDD Doufám, že z toho bude video. Ve vysílání totiž řekla blbost, kolega ji na to upozornil a ona prej: Doprdele, já su taková kráva, ještě jsem si to napsala. To je den ja se na to vyseru...:DDD prostě kdo by to řekl to takové křehké blondýnky.
I ve druhé třetině nás Plzeň přehrávala. Čajánek sice snížil, ale zase jsme dostali góly z tlaku před bránou. Bylo to asi poprvé co mi až tak nevadilo, že prohráváme, ať si klidně Plzeň ten Prezidentský pohár vezme, my hrajem o něco jiného. Jenže třetí třetina změnila vše a nabudila všechny na zisk této trofeje. Během pěti minut jsme dali čtyři góly a zápas jsme otočili na naši stranu. Plzni chyběli hráči jako Straka, Vlasák, Pletka, ale výborně hráli Johnson a navrátilec Vampola. Přesto jsme využili jejich výpadku a obrátili nepříznivý stav z 1:3 na 5:3!
Balaštík stečoval ránu Hamrlíka, Leška jen tak z nutnosti výpalil od modré a spadlo to tam. Honejskův gól byl také zvláštní. Dostal pukem do rukavice, ale přesto okamžitě zpracoval, zakončil a poté bolestně zahodil rukavici. Čech jen také vystřelil z dálky ale trefil se do růžku. Plzeň nakonec měla tlak poslední minutu a snížila na jedinou branku, ale naštěstí jsme to udrželi.
Zámorský dostal pukem do kotníku, naštěstí se do zápasu vrátil.
Jojo Olda Horák se popral ;)
Kustod na Piškotovi :D Se divím že má dlouhé kalhoty, ještě v listopadu chodil jen v kraťasech :D
Během zápasu postupně odpadali hráči, které chytla střevní viróza (Holík, Kohler,..). Naštěstí jsme to zvládli i bez nich. V úterý se vše rozhodne. Pardubice, Vítkovice i Kometa mají 72 bodů ale jeden z nich nepostoupí, zatím to vypadá na Kometu. Jenže my hrajeme s Pardubicema a nechci, aby postoupili, raději Moravu. Takže ČT změnila vysílání a i v úterý budem v televizi v souboji o Prezidentský pohár a předkolo playoff. Samozřejmě já budu fandit na stadionu.

P.S. Letos je to přesně 15 let od historického triumfu z Nagana. Sledovali jste zápasy, co opakovali na ČT Sport?

1000. zápas Petra Lešky v ELH

3. února 2013 v 20:11 | goldenka |  Petr Leška

Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl: Playoff

25.1. PSG Zlín - HC Verva Litvínov 2:1p
Klub na posledních 5 zápasů vymyslel akci - slevy a soutěže na poslední zápasy základní části, aby byla velká návštěvnost a podpora v důležitých zápasech. Na Litvínov bylo vstupné za polovinu! Hřích toho nevyužít, ikdyž ještě ráno jsem byla rozhodnutá, že nepůjdu. Nakonec jsme si koupili lístky na sezení (poprvé letos) hned za střídačku našich. Je to naprosto jiné než v kotli, tady nikdo nefandí :(
Důvod zlevněného vstupného byl jasný. Zápas se vysílal na ČT Sport a Litvínov není zrovna atraktivní soupěř, ikdyž jsme s ním už asi 3 roky neprohráli. Navíc Petr Leška hrál svůj jubilejní 1000. zápas a tak se chtělo, aby byla návštěva aspoň průměrná. 37letý Lešoun se stal teprve 4 hráčem, který tuto magickou hranici překročil. V dalších sezónách tuto hranici můžou překonat i Martin Hamrlík, Radim Tesařík nebo Marek Melenovský. Neuvěřitelné jaké hráče máme v týmu. Leška je také v klubu ligových střelců s více jak 250 góly a pro dnešek se zastavil přesně na 800 kanadských bodech (více jak 500 nahrávek!).
Lešoun hrál celou kariéru za Zlín, kromě pár zápasů za Plzeň, jedné sezóny ve Spartě a půl sezony v Petrohradu. Pár zápasů hrál i ve Švédsku. Před zápasem dostal jubilejní dres s 1000 na zádech od svých synů - Kristiána a Ondřeje - možná také budoucí hvězdy. I od fanklubu dostal dres a ceny a od primátora obrovské šampaňské. Lešoun měl v kariéře docela štěstí na zranění, až na jeho zlomený kotník asi před 8 lety.

Zápas na góly opravdu chudý v půli první třetiny se trefil Čajánek po krásné akci s Holíkem. Už to vypadalo, že těsnou výhru udržíme až do konce, jenže hosté ve třetí třetině vyrovnali. Asi nejzajímavější věc se stala 5 minut před koncem, kdy se popral náš kapitán.
Dobrý je komentář: ..to jsou tzv. hrdinové za mantinelem
Zápas dospěl až do prodloužení, kde Čajánek nahrál obránci Tesaříkovi na gól. Kdo by to do Tesila řekl, který před pár sezónami se vracel do Extraligy jen na zkoušku a teď rozhoduje zápasy.
Tak se oslavuje vítězný gól!
Po zápase jsme čekali na brankáře hostů Pavla Francouze. Jedny holky co tam také čekali si ho samozřejmě spletli s druhým brankářem a ten se jim pěkně vysmál, že to není on :D Navíc jsem ještě odchytla pár našich, které jsem ještě neměla fotku nebo podpis.
S Pavlem Francouzem - jeden z mála co používá twitter ;)
S Oldou Horákem
S naším třetím brankářem Kášou
S jediným "cizincem" v našem týmu, slovák Oli Kotvan

27.1. HC Kometa Brno - PSG Zlín 1:3
Zápas se znovu vysílal na ČT Sport. Kometa je opravdu hodně v televizi. Asi je to poděkování jejim fanouškům, že stále chodí. Kometa se propadla z druhého místa tabulky až na pozici kolem desátého místa. A stále prohrává..Kometu jsme porazili i počtvrté v sezóně. Jirka Ondáček se vrací do sestavy po dvou měsících. První třetina skončila stavem 1:1, kdy se prosadil Okál. Tři z jeho pěti gólů dal Kometě. Ve druhé třetině skóroval jen Filip Čech, který měl jaksi neobvykle moc šancí. Dobře pro nás. Ve třetí třetině se po nádherné přihrávce od Čajánka prosadil Ondra Veselý.
Kometa hrála dobře, snažila se, ale prostě nedává góly. To je asi její největší slabina. Okál dostal loktem do nosu - prej si na to najel :DD Šak jasně, zlíňáci si rádi lámou nosy :D Naštěstí to bylo jen na šití a do zápasu se ještě vrátil. Neuvěřitelný je taky Patrik Urbanec, který na začátku sezóny hrával za juniorku, jenže při nedostatku obránců byl povolán a dnes hrál dokonce 2 lajnu, že přeskočil v sestavě i starší hráče.

30.1. Petr Zámorský dostal nominaci do národního týmu!
Letos se mu opravdu daří a hraje skvěle. Nominaci se dozvěděl na internetu, když obědval :DD

31.1. Před uzávěrkou přestupů jsme si domluvili na střídavé starty hráče z první ligy. Jedná se o útočníky Romana Vondráčka (Havlíčkův Brod), Michal Vodný (Olomouc), Patrik Moskal, Vít Budínský a obránci Lukáš Chmelíř (všichni Hradec Králové), Aleš Holík (Šumperk) a ještě se vyřizovalo o Milanu Kostourkovi. Jsem zvědavá, jestli si někdy z nich u nás zahraje..

1.2. PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 6:3
Pro tento zápas byla akce vstupenek 2+1 zdarma. Já bohužel na hokej nešla, protože spolužačka měla oslavu narozenin. Docela lituji, že jsem na zápas nešla, stihla jsem se podívat přes internet alespoň na třetí třetinu a ta byla parádní. Po první třetině byl stav 2:2 díky gólům Balaštíka a Zámorského. Prohrávali jsme už po 13 sekundách, kdy se trefil Nedvěd. Druhá třetina skončila 3:3, zase se trefil Zámorský. Třetí třetina byla parádní. Balaštík po dvou gólech dosáhl hattricku a nakonec přidal ještě Lešoun gól. Většina našich gólů byla do poloprázdné brány nebo nechytatelná, takže brankář hostů za prohru moc nemohl.
Hokej ve znakové řeči, viděli jste? Stojí za mrknutí ;)

3.2. Piráti Chomutov - PSG Zlín 3:1
Po první třetině 0:0, šance na obou stranách, ale jinak nic moc zápas. Ve druhé třetině jsme nejprve inkasovali po chybě Patrika Urbance, naštěstí zachvíli srovnal Jarda Balaštík po krásné nahrávce od Lešky. Jenže za další tři minuty už zase vedl Chomutov. Ve třetí třetině jsme opět inkasovali a ikdyž jsme se snažili o gól, nepodařilo se. Horší jak prohra s posledním je fakt, že Luboš Horčička se asi 5 minut před koncem zranil a do brány musel uzdravený Sedláček. Snad to nebude nic vážné, Sedlo totiž taky ještě není 100% připravený a tak jediné, co mě teď před playoff děsí, je zdravotní stav našich gólmanů.