Leden 2013

Protože hrajeme hezký hokej..

20. ledna 2013 v 18:08 | goldenka |  Fotky
11.1. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 3:2p
Souboj nejdelšího názvu klubu s nejkratším :D Zápas jsem příliš nesledovala, protože se prostě na něho nedokážu soustředit a není tak zábavný na internetu. Co jsem pochytila, tak to bylo vyrovnané a padli jsme až na začátku prodloužení. I bod se nám hodí. Gól v prodloužení nám dal navrátilec do Extraligy Tomáš Rolinek.

13.1. HC Slavia Praha - PSG Zlín 3:2p
Tak výjezd se jaksi nepovedl. Zápas dopadl stejně jak s Pardubicema. Už ve druhé minutě se krásnou individuální akcí prosadil Hertl. Dokonce už jsme prohrávali 2:0 ale dokázali jsme vyrovnat. Jenomže jsme zase dostali gól pár vteřin po začátku prodloužení.

18.1. PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 5:3
Nejdříve bych chtěla napsat co zápasu předcházelo. Mladý obránce Šenkeřík byl poslán do konce sezony na hostování do Slavie. Tento tah vedení jsem opravdu nepochopila. Další článek na oficil. stránách byl o tom, že máme problémy se složením obranných řad, kvůli zraněním. Tak proč toho Šeňu vyměňovali?? Prej si tam více zahraje, ale prej ani včera nehrál. Takže bezva pro všechny..
Ve škole se mě naše třídní učitelka zeptala jen tak před celou třídou jestli jdu na hokej... :DD Héj nemálo sem byla zmatená. Jak na to došla, že je dneska hokej? Vždyť ona hokej nemá ráda. Po pár vteřinách ze mě vylezlo jen slovo ANO!
Na zápas se mi vůbec nechtělo jít z důvodu financí. Nakonec se to nějak udělalo. Nechci vám nějak zdlouhavě popisovat průběh utkání, jen Radim Tesařík přispěl dvěma góly a jednou asistencí (góly věnoval Jiřímu Hudlerovi st.), uzdravený navrátilec Honejsek se také trefil. Měla jsem docela dobrý pocit z našeho výkonu i když byly části zápasy, kdy nás pěkně drtily. Vítkovický Klimec dosáhl hattricku a také se radoval ze 4 gólů, který však gólem nebyl :D

Sestřih a rozhovory jsou parádní, hlavně jak chválí zlínské, že hrajem hezký hokej. To potěší, když na vás několik sezón nadávají, že hrajete betonářský hokej.

Anóó máme fotku s Čajdou, Tesilem, Paťou :DDD Jo, že nás na fotce ale nenajdete? :DD

Po zápase jsme čekali na hráče a z hodinového mrznutí toho opravdu moc nemáme :D Kašík kolem nás šel asi 4x ale prostě jsme ho neodchytli, Kotvan šel ještě s někým, tak jsme ho nechtěli otravovat. Z vítkovických mám fotku se Štenclem, ale ta se moc nepovedla. Jediné co je zveřejnitelné je podepsaná fotka od Dády Řezníčka a fotka s naším mladým talentem Paťou Urbancem.

Ty oranžové fleky, to je sníh, co mi na to napadal. Dáda byl nadšený, že mám bílou lihovku :D A velice se snažil, jak se podepisoval (ano zatím jeden z mála, co napsal dobře moje jméno :D)
Když se mi Paťa podepisoval do sešitu: To je jak ve škole, tam sem dlouho nebyl :DDDD
Zjistili jsme, co asi hoši dělají ve volném čase.. Všichni totiž mají stejné čepice a teď i Urbanec má stejnou bundu jak Zámorský...asi spolu chodí nakupovat :DD

20.1. HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 6:4
Zlínští si asi jeli do Karlových Varů užít lázní a oplatků :DD. Jinak nevím jak vznikl tak hrůzný začátek. Po první třetině jsme prohrávali už 4:0 a náš výkon tomu odpovídal. Asi si hoši myslí, že proti slabším se to vyhraje samo. Na začátku druhé třetiny snížil Řezníček a v bráně se objevil mladý Libor Kašík. Bohužel i ten inkasoval. Čajánek dostal ránu hokejkou do ramene od protihráče před brankou a okamžitě letěl do kabiny. Komentátor už strašil se zlomenou klíční kostí a dokonce s koncem kariéry. Naštěstí se po pár minutách zase objevil na ledě. Tesařík snížil na 5:2 na konci druhé třetiny.
Ve třetí třetině snížil Veselý na 5:3. Jenže Energetici se nedali a zase skórovali. Pět minut před koncem vykřesal naději Kubiš, ale skóre 6:4 se nezměnilo.

*Včera začala NHL
Hodně mě překvapilo, jak se předvedli Češi. Bod snad zaznamenal každý čech, jak řádili. Jarda Jágr ukázal, že i ve 40 letech může získat 4 body za zápas! Boston i Anaheim - moji oblíbení - vyhráli, jen Nashville mi trošku zkazil radost. Viděli jste tu šanci, co nedal David Krejčí?? →video zde←

Výluka končí, hráči v půlce cesty vystoupili..

10. ledna 2013 v 21:50 | goldenka |  Fotky
V minulém článku jsem slibovala, že napíšu něco k MSJ. Upřímně se mi nechce. Naši obhájili páté místo jako loni, ve čtvrtfinále nás porazili budoucí mistři - USA. Docela mě naštvalo, že souboj o 5.místo se nevysílal. Docela mě mrzí, že si zlínský Patrik Urbanec moc nezahrál. V roce 2020 se bude konat MSJ v Česku. To už budu hodně starááá...

4.1. Oceláři Třinec - PSG Zlín 3:2
Ve třetí minutě jsme vedli zásluhou Balaštíka. O minutu později bylo vyrovnáno. V deváté minutě jsme zase vedli. Trefil se navrátilec do první lajny Köhler. Ve druhé třetině Třinec srovnal a ve třetí Bonk trefil vítězný gól. Sahali jsme po bodech, ale nakonec odjíždíme domů s prázdnou.

5.1. Junioři Zlín - Junioři Jihlava 2:4
Jaksi jsem si zalíbila junky. Tento zápas naši hráli opravdu hrozně (až na poslední minuty). Dukláci mají hezkou barvu dresů, škoda že Áčko není v Extralize. Prej bylo 60 diváků, hodně by mě zajímalo, jak to počítají :D. Všimla jsem si, že na každý zápas chodí takový pán, co celý zápas pořvává na hráče a povzbuzuje. Opravdu nevím kdo to je - jestli nějaký tatík, trenér nebo prostě blázen. Asi si myslím, že to poslední...

6.1. PSG Zlín - Mountfield České Budějovice 5:2
Hned ráno přišla šokující zpráva. Výluka končí, v NHL se prý domluvili. Hráči z celé evropy začali balit kufry a shánět letenky. Jediní, kdo se ještě dnes rozhodli hrát, byli Sobotka a Frolík. Prospal s Michálkem (na které jsem se těšila) vystoupili v půli cesty do Zlína z autobusu! Spoluhráči asi trochu nechápali. Je škoda, mohli alespoň už dojet, když nechtěli hrát.
Měli jsme tedy alespoň větší šanci na výhru. V první třetině Tomáš Linhart využil přesilovku a vedli jsme. Ve druhé třetině zase Budějovice srovnaly. Vypadalo to na pěkně nudný zápas. Žádné šance, natož góly. Jenže ve třetí třetině se to rozjelo. Ve 47.minutě se trefil Zámorský a radost měl obrovskou. Jenže o minutu později bylo znovu vyronáno. V 55.minutě nás poslal do vedení zase Petr Zámorský. Budějovice propadly panice a my jezdili do protiútoků každou chvíli. Z jednich se trefil Čech a Čajánek. Zápas se tedy rozjel a rozhodl v posledních pěti minutách.

Po zápase jsme čekali na hráče Motoru. První vyšel reprezentační brankář Kuba Kovář. Vůbec jsem ho nepoznala. Šel si zavolat a tak jsme čekali. Vůbec jsem holkám nevěřila, že je to on spíše vypadal jako náš Valenta. Když přestal telefonovat, vydal se směrem k nám. Stále jsem ho nepoznávala. Až asi, když byl 5 metrů před náma. Ono totiž pršelo a přes kapuci nebyl poznat.
Když se šla jedna z nás první fotit, její nový foťák jsme jaksi neovládali. Prostě to nefotilo, tak to zkusila další. Nakonec se ozval i Kuba Kovář: Mám to vyfotit ?? :DDDD

Poté jsme si odchytli Páju Kubiše. A zase jsme zjistili, že z nás fotografky nebudou. Když jsem se s ním fotila já, blesk nefungoval. Teda jó, ale po druhém pokusu nás Pája Kubiš upozornil, že má fotografka prst přes ten blesk :DDD

Poté jsem chtěla odchytnout Aleše Kotalíka od hostů. Jenže telefonoval a smskoval, tak dlouho až autobus na něj troubil. Když jsem ho poprosila o podpis hned mě odmítl, že musí jít, protože mu ujedou. Tak nic no. Najednou se otočil a že tak ještě jo :D Rychlofotka :D

Poté jsme ještě čekali na Kotvana od nás, ale jaksi jsme se nedočkali, asi nám někama utekl. Tak jsem odchytla aspoň Dádu Řezníčka, se kterým ještě kupodivu fotku nemám :DD

Jak jsme se vyfotili, kámoška co fotila se na Dádu usmála. On se chudák zalekl a reagoval tak, jak jsme od něho opravdu nečekali: Co vypadám tam blbě?? Ještě jednou?? :DDDDDDDDDDDD

8.1. PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 4:1
Zápas se vysílal na ČT, takže jsem na hokej nešla. Zajímá mě totiž, co o našich říkají v televizi. Na pana Zárubu jsem byla zvlášť zvědavá, protože jsem mu několikrát psala na twitteru (myslím, že už mě nesnáší :D). Před zápasem říkali, že v týmu máme jen 4 hráče, co nejsou odchovanci. Pak nehrál Hamrlík pro nachlazení a v obraně tak zůstal sám zkušený Radim Tesařík na mlaďochy. Smutná zpráva přišla, že Martin Matějíček si do konce sezóny pro zranění nezahraje.
První třetina byla vyčkávání, kdo udělá chybu. No my udělali na konci třetiny a prohrávali 0:1. Druhá třetina však již byla naše. Měli jsme neskutečnou převahu. Nejprve skóroval ránou Čajánek. Poté nastal asi nejkurióznější gól, co jsem kdy zažila. Nejprve se Čajda s Holíkem dostali do krásné šance a Holas trefil bránu, jenže jeden z indiánů puk odpálil a nebylo vidět zda to byl gól nebo ne a hra pokračovala. Jenže z protiútoku za minutu se trefil krásně Jan Kovář. Videorozhodčí okamžitě prohlásil, že zlínský gól platí. Plzeň tedy jednu chvíli vedla 1:2 a za minutu už 2:1 prohrávala :D
Třetí gól byl pro zápas rozhodující. Čajánek jen nahodil puk před bránu a Marušák (bývalý hráč Zlína) si puk kopl do vlastní brány. Ve třetí třetině jsme jasně dominovali..střely ze začátku třetiny asi 12:2 pro nás. Celkově v zápase jsme měli o polovinu více střel. Po krásné akci si přidal druhý gól po Čajdovi i Holík. Nějak jim to spolu ve formaci klape, když je teď Honejsek zraněný. V zápase se ještě stala jedna nepěkná věc obránci Šenkeříkovi, kdy dostal hokejkou do nosu a tekla mu hodně krev. Jenže rozhodčí to neviděli a nic se nepískalo. Jasně ta krev nejde na ledě vůbec vidět. Místo něj nastoupil Kotvan a Šeňu jsme viděli alespoň na střídačce se zašitým nosem. Zápas prvním s druhým tedy skončil dobře pro nás. A pak, že to s Plzní nejde..

P.S. Čajda vyhrál v soutěži o 20 nej událostí Extraligy, za jeho 6 gólový příděl Opavě z roku 1998.

Vánoce by bez hokeje nešly..

1. ledna 2013 v 16:43 | goldenka |  Výsledky
Sledovali jste dokument o MS 2012 - Hrdinové pod maskou??

26.12. PSG Zlín - Piráti Chomutov 5:2
Šestá domácí výhra v řadě. Zápas začal opravdu svižně, hned ve třetí minutě se trefil obránce Matějíček (ten Matěj se letos nějak rozjel). V deváté minutě Chomutov srovnal, ale za minutu jsme zase vedli gólem Pavla Kubiše (přesun do první ze čtvrté lajny mu prospěl). Jenže za další minutu bylo zase srovnáno. U všech gólů asistoval Michael Frolík.
Přestože diváků bylo na Chomutov docela dost, asi svátky zaviněno, šli jsme si o první přestávce sednou a ušetřili tak peníze za lístek na sezení (pšššt). Ve druhé třetině jsme dali dva góly a Kubiš v šedesáté minutě upravoval konečný výsledek. Myslím že Piráti i brankáře měnili a opravdu jim nezávidím krizi, co teď prožívají. Nováček to asi nikdy nemá lehké.

28.12. Sparta Praha - PSG Zlín 1:2sn
Hodně vyrovnaný a ubojovaný zápas a Sedláček taky celkem zachytal. Ve 40.minutě tedy na konci druhé třetiny jel Béďa Köhler trestné střílení a vedli jsme 0:1. Vypadalo to, že tento škaredý výsledek udržíme, ale co se nestalo. 18 sekund před koncem si kapitán Čája dal vlasňáka. Ono to tak zprvu nevypadalo, ale ze záběru jde vidět, že se smutně kouká, ukazuje prstem na sebe a ptá se Sedláčka jestli to byl fakt on. Nevadí Čajdo - došlo na nájezdy a první trefil Tonda Honejsek. Sparťané nedali ani jeden a Petr Leška výhru potvrdil. Tak jsme tedy gól od Sparty vlastně nedostali, přesto jsme si odvezli o bod méně.

30.12. PSG Zlín - Rytíři Kladno 2:5
Vyprodáno. Půlka lidí přišla na Jágra. Tak si nemají co stěžovat, že jsme prohráli, Jágra se nabažili ažaž. A nám, co chodíme na Ševce, to vadit nemusí, protože jsme pořád druzí. Plekanec nepřijel, ale do sestavy se vrátil Jirka Tlustý. Kladnu chyběla celá lajna, tak se Jágr předvedl a zápas vyhrál. Ano Jágr. Ne Kladno.
Sprcha přišla hned v úvodních sekundách, kdy Jágr nahrával na první gól. A o pět minut pozděj zase Jágr. Naštěstí Balaštík vzápětí snížil. Ale o dvě minuty později jsme zase prohrávali o dva góly. A zase náhodou nahrával Jágr. On opravdu, co střídání to gól. Do přestávky ještě snížil Kubiš. Stav 2:3 ještě nevypadal tak hrozně, jenže Jágr vždy, když byl na ledě, si dělal opravdu co chtěl, jako by jezdil mezi kuželama. Jágr nahrál na další gól. Ve třetí třetině jsme se nevzdávali, ale Jirka Tlustý přidal svůj druhý gól v zápase a bylo rozhodnuto.
Nato, že byl plný dům, byla atmosféra docela příšerná.Čumily nesnáším. Někteří na Jágra pískali, jiní mu tleskali, když nám dal gól, což považuji za úplnou nehoráznost. Po zápase celý stadion Jardovi zatleskal, to jo po zápase. Ale při zápase mu přeci nebudu fandit. Pěkné gesto v zápase také udělal Leška, když mu protihráč vysekl hokejku, tak že vyletěla až mezi diváky a Lešoun jim ju nechal. Po zápase Jágr říkal, že ani nehrál naplno, nebo spíše, že už není tak dobrej jako dřív. Aha 4 asistence sou málo pro Jarouška.
Po zápase jsme odchytli Jirku Tlustého a divila jsem se, že za ním nikdo moc nešel. Na Jardu se čekalo ještě několik minut poté, co odjel autobus. Nikdo moc nevěřil, že Jágr půjde normálně východem pro hráče, protože minule zrdhl jinama. Nakonec jsme se dočkali ale k našemu překvapení, žádné fotky. No strašná komédie, na Ondru Pavelce tu čekalo více lidí a se všema se vyfotil a podepsal. Jarda se jen všem podepsal, co stihl, ale fotit se nechtěl.
S naším mladým Tomášem Valentou
S Jirkou Tlustým91
Jarda se nechtěl fotit, tak jsem si aspoň vedle něho stoupla! :D
Ano, kameraman natáčel, jak Jágr odjíždí. A zavazel tam.
Jarda v autě. Odjíždí. Papa hokejová rodino

Přes Vánoční prázdniny se také hraje MS U20 v ruské Ufě. Samozřejmě, že zápasy sleduju a napíšu o tom, až se turnaj dohraje ;)