Naše blogy: ♥CuMelKaaGoldenka
Chceš být SB:♥Tu

Instagram

Červenec 2012

Ota Pavel - sportovní redaktor

20. července 2012 v 15:47 | goldenka |  Fotky
Tak tu máme okurkovou sezónu. Okurkový salát máme každý den na oběd...:D No, v hokeji tuhle sezónu nikdo rád nemá. Já to využiji a doporučím vám úžasnou četbu sportovních povídek (i nějaké hokejové se tam objeví ;))


Poprvé jsem na Otu Pavla narazila v naší knihovně. Knížka s nápisem PROČ MÁM RÁD SPORT? mě hned zaujala. Začala jsem si půjčovat další a další a tak už je Ota Pavel můj nejoblíbenější spisovatel. Zemřel bohužel nemocný už ve 43 letech a nestihl tak napsat povídky, které už podle názvu zní skvěle..
Povídky většinou mají 10 stran A5, takže to není vůbec těžké čtení. Nechápu, jak někdo může tak hezky psát o sportu. Nedokážu ani napsat, jak mě ty povídky zaujali a byla bych moc ráda, kdyby si je někdo z vás také přečetl.

Povídky teď vyšly v nové edici sebraných spisů:
1.Dukla mezi mrakodrapy
2.Plná bedna šampaňského
3.Pohár od Pánaboha, Pohádka o Raškovi
4. Smrt krásných srnců
5.Syn celerového krále
6.Jak jsem potkal ryby
7.Povídky z šuplíku

Tři jsem už přečetla, tu poslední mám rozečtenou. Už nevím ve které to bylo, ale povídka o Emilovi Zátopkovi byla úžasná a také o hokejovém brankáři Josefu Mikolášovi, který málem nepřežil dětství.
Doufám, že jem alespoň někoho navnadila, ikdyž recenze o knize opravdu psát neumím :D A ještě bych se ráda s váma podělila o dvě krásné věty od Oty Pavla:

"Myslím si také, že literaturu nelze dělit na tu o hasičích a na tu o sportovcích. Literatura je jen jedna, jak by řekl Jaroslav Hašek: je to literatura o lidským životě."

"Umět se radovat. Ze všeho! Nečekat, že v budoucnosti přijde něco, co bude to pravé, protože je možné, že to pravé přichází právě teď a v budoucnu nic krásnějšího už nepřijde.


Matthew Perry with Stanley Cup

8. července 2012 v 10:07 | goldenka |  Fotky
Pokud nevíte mám ještě jeden blog o seriálu Přátelé. Matthew Perry (Chandler) je herec z tohoto seriálu. Matt z Přátel je velký fanda sportu. Mám jeho fotky na baseballu, tenise nebo hokeji. Myslela jsem si, že fandí jen Anaheimu Ducks, který se nachází kousek od Los Angeles. Matt bydlí v LA, a tak je také fanoušek Los Angeles Kings. Ti se tento rok stali držitelé trofeje lorda Stanleyho. Takový pohár procestuje neuvěřitelná místa a stávají se s ním různé věci. Minulý rok navštívil i Česko, když vyhrál můj nejoblíbenější tým Boston Bruins(kde hráli David Krejčí, Tomáš Kaberle a Zdeno Chára). Nedivila bych se kdyby Stanley Cup navštívil třeba wc nebo cokoliv jiného :D
Matthew Perry je fanoušek LA Kings
Stanley Cup navštívil Mattovu zahradu
Stanley Cup u Matta
Stanley Cup u Matta v LA
Matthew Perry s komentátory na hokeji
tak určitěěě :D

Animačky

3. července 2012 v 19:39 | goldenka |  Fotky
Užíváte si prázdniny??
Hokejového se toho až tak moc zatím neděje, jen čekám kde podepíšou smlouvy češi v NHL, hlavně Jarda Jágr. Proto přidám jen odpočinkově - super animačky, co jsem našla ;)

NHL Player are just like you and me Plus they´re really good at hockey ;)

A nejlepší :D :D