Naše blogy: ♥CuMelKaaGoldenka
Chceš být SB:♥Tu

Instagram

MS 2010!!

21. května 2010 v 15:09 | goldenka

Hokejisté ustáli na MS psychickou zátěž a našli svůj styl

Tomáš Rolinek (vlevo) se raduje z branky se svým spoluhráčem Janem Koukalem.Poslední semifinálové vystoupení národního týmu na MS v Rize 2006 pamatují pouze útočníci Petr Hubáček a Tomáš Rolinek, vedle nich mají šampionátovou zkušenost ze zápasy o medaili už jen dva nejstarší hráči, Tomáš Vokoun a Jaromír Jágr.
 "Když se dobře připravíme, nebude hrát roli, kdo z nás to hrál a kdo ne. Zvládli jsme tady s málo zkušeným týmem už dost těžké zápasy a přesvědčili si, že když se držíme své hry, vyjdeme z dobré obrany a každé střídání bojujeme nadoraz, tak se dá hrát s každým. Snad si už mohu dovolit říct, že jsem na tým jako kapitán hrdý," mínil Rolinek, hrající už na pátém šampionátu v řadě.

Jeho přínos pro tým ocenil i Vokoun slovy, že funguje jako super kapitán. "To fakt říkal? Jsem překvapený. Děkuju mu, od něj to těší dvojnásob, protože je to výborný brankář i dobrý člověk," usmál se útočník. "Deset kluků hraje na mistrovství vůbec poprvé a jsem rád i za ně, jak daleko jsme došli. Když jsme ztratili utkání s Nory i Švýcary, tak pro nás začala vyřazovací část vlastně mnohem dřív než ostatním mužstvům. Prošli jsme si už ve skupinách velkou psychickou zátěží, o to uvolněněji snad teď můžeme hrát," doplnil ještě Vokoun.

Hubáček přiznal, že si už před čtvrtfinále, cestou z Mannheimu do Kolína vzpomněl na úspěšné tažení reprezentace šampionátem v Lotyšsku. "Tehdy se tomu mužstvu také moc nevěřilo, podle jmen nebylo zrovna hvězdné, ale kousli jsme se, podobně jako tady. A chci věřit, že letošní účast v semifinále ještě není finální úspěch," tvrdil útočník brněnské Komety, podle nějž je klíčové, že tým s nožem na krku našel svůj styl. "Od těch Lotyšů držíme účelný systém, levé křídlo myslí hodně na bránění a za každé situace se vrací tři hráči dozadu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama