Naše blogy: ♥CuMelKaaGoldenka
Chceš být SB:♥Tu

Instagram

Berani míří na soustředění!

26. května 2010 v 20:10 | CuMelKaa |  Tým

Berani míří na soustředění do Manavgatu na Turecké riviéře, teploty zde šplhají ke třicítce

Extraligový tým hokejistů PSG Zlín odletí ve čtvrtečním odpoledni z vídeňského letiště ve Schwechatu na týdenní soustředění do Turecka. Šestadvacetičlenný kádr hokejistů Zlína se vydá po přistání v Antalyi do letoviska Manavgat na Turecké riviéře, kde nalezne ideální podmínky k tréninku v rozsáhlém komplexu hotelu Ali Bey Club. Zpět do vlasti se výprava pod vedením trenérské dvojice Zdeněk Venera, Rostislav Vlach vrací ve čtvrtek 3. června.
Zlínští hokejisté v rámci přípravy na suchu zamíří do země půlměsíce již popáté za sebou. V předchozích letech dvakrát odjeli do Beleku, poté rozbili svůj tábor v Attaleia a v loňském roce v Side. Zatímco v minulých dnech a týdnech nepřálo na Zlínsku počasí k tréninku na venkovních sportovištích, Berani se nemusí v Turecku obávat na rozmary paní přírody. V těchto dnech panuje na Turecké riviéře krásné letní počasí a teploty se šplhají až  ke třiceti stupňům Celsia.
Trenérský tandem Zdeněk Venera, Rostislav Vlach bude mít k dispozici celkem 26 hráčů. Ze širšího kádru soustředění v Turecku neabsolvují pouze brankář Libor Kašík a útočník Tomáš Rachůnek, kteří jsou ve stejný termín na srazu nově se tvořící reprezentační dvacítky v Třemošné. Hráči mají odjezd na asijský kontinent naplánovaný ve čtvrtek 27. května v 9 hodin ráno od Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně a autokarem se přesunou na vídeňské mezinárodní letiště ve Schwechatu. "Letíme pravidelnou linkou Turkish Airlines v 15:10 hodin, na letišti v Antalyi přistaneme po téměř tříhodinovém letu v 18:40 hodin tamního času. V Turecku je o hodinu více než v České republice. Poté se autobusem přesuneme do sedmdesát kilometrů vzdáleného letoviska Manavgat," upřesnil Oldřich Šolc, vedoucí mužstva. Tým PSG Zlín nalezne na celý týden azyl v rozsáhlém komplexu hotelu Ali Bey Club, který se nachází přímo u písečné pláže a je řešen jako komplex dvoupatrových budov na ploše 150 000 m2. "V areálu se nachází 62 antukových tenisových hřišť, fotbalové hřiště, posilovna, plážové hřiště, pět bazénů a další sportoviště pro dobrý a kvalitní trénink," doplnil Šolc. 

Šestý celek uplynulé extraligové sezony však nejede do známého letoviska na dovolenou, ale na kondiční přípravu. "Hráči se do Turecka velmi těší. Jednoznačně je podobné soustředění přínosem po všech stránkách. Za prvé je to rozdělení nezáživného období suché přípravy na polovinu. Za druhé je zde záruka hezkého počasí a kvalitní trénink pod širým nebem. Dále trénujeme v prostředí, které hráčům může sice připomínat dovolenou, ale v žádném případě tam nejedeme na dovolenou nebo lenošit. A za čtvrté hráči jsou spolu každý den, formuje se kolektiv a utváří se vztahy. Každopádně těch plusů je hodně," řekl Zdeněk Venera, první trenér a sportovní manažer v jedné osobě.
A jak bude vypadat denní program zlínských hokejistů? Časný budíček, v sedm ráno pětačtyřicetiminutová vydatná rozcvička, od půl desáté hlavní trénink a poté od čtyř do šesti hodin odpoledne další příprava. Volno bude prakticky jen přes poledne, kdy sluneční svit a teploty vzduchu jsou velmi vysoké. "Odpoledne počítáme, že budeme hrát tenis, plážový fotbal, volejbal a plavat v moři. Kluci se rozhodně nudit nebudou a dostanou řádně do těla," upřesňuje Venera. 
Čtyřčlenný realizační tým tvoří Ing. Zdeněk Venera (sportovní manažer, první trenér), Rostislav Vlach (druhý trenér), Oldřich Šolc (vedoucí mužstva) a Lubomír Pelaj (masér). Zlínští hokejisté se vrací z Turecka ve čtvrtek 3. června, odlet z Antalye je plánován na 12:20 hodin, na letišti ve Vídni se objeví ve 14:10 hodin. Výprava se poté autobusem přesune zpět do Zlína, kde se očekává kolem osmnácté hodiny.

Více informací o rozsáhlém komplexu Ali Bey Club v Manavgatu najdete zde. Podle aktuální předpovědi počasí čeká zlínskou výpravu horké letní počasí, denní teploty se mají pohybovat kolem třiceti stupňů Celsia, noční pak přes dvacet stupňů! 

Týdenní soustředění v rámci suché přípravy v Turecku absolvuje následující hráčský kádr PSG Zlín:
Brankáři:
Jakub Sedláček, Tomáš Štůrala, obránci: Martin Hamrlík, Lukáš Galvas, Tomáš Linhart, Martin Lučka, Antonín Bořuta, Jan Švrček, Radek Míka, Jiří Kučný, útočníci: Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Bedřich Köhler, Michal Důras, Tomáš Sýkora, Ivan Rachůnek, Martin Záhorovský, Pavel Kubiš, Roman Vlach, Peter Sivák, Stanislav Balán, Jiří Ondráček, Filip Čech, Lukáš Finsterle, Petr Holík a Zdeněk Okál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama